„Obchody Światowego Dnia Ziemi”


 

      W dniu 22 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Ziemi w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu. Z tej okazji odbył się cykl konkursów i akcji ekologicznych.

W zaprezentowanym programie artystyczno – edukacyjnym przygotowanym przez zuchy z 11 Gromady Zuchowej Laskowe Orzeszki zachęcały wszystkich do dbania o środowisko naturalne. Ważnym przesłaniem programu było kształtowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza oraz uświadomienie najmłodszym uczniom, że wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a chroniąc ją gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. W dalszej części programu odbył się konkurs wiedzy ekologicznej, w którym reprezentacji poszczególnych klas od 1 do 3 prezentowali wykonane wcześniej plakaty na temat: „Chronione zwierzęta i ptaki Polski”. W kolejnych zmianach m.in. odgadywali zagadki, kalambury, wykazywali się umiejętnością segregowania śmieci. W imprezie wzięło udział ok 180 uczniów.

altaltalt

Uczniowie klasy 6c wzięli udział w akcji ekologicznej „Listy do Ziemi” ( 25 uczniów)

Najważniejszym elementem tej akcji jest pisanie przez młodych ludzi tematycznych listów do dorosłych. W tym roku ich głównym tematem jest gospodarka odpadami i recykling, ale także dbałość o lasy oszczędzanie energii i wody, opieka nad zwierzętami. Listy napisane zostały na specjalnie przygotowanym z makulatury papierze listowym.

altalt

„Rodzice i dzieci segregują śmieci”- pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja „Szkolnego Konkursu Przyrodniczego” z okazji Dnia Ziemi. Czy kartonowe opakowania soku nadają się do recyklingu? Jak postąpić z przeterminowanymi lekami? Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym, aby nie zaszkodzić środowisku? Wiedzą o odpadach powstających w naszych domach i ich dalszych losach popisywali się uczestnicy konkursu.

We wszystkich klasach szóstych ( 75osób) realizowany był program „Przyczyny degradacji środowiska”, a w klasach czwartych ( 50 osób) „Wpływ działalności człowieka na stan środowiska”

altalt

W szkole obchodzony był również  „Szkolny Dzień dla Klimatu”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom i wszystkim mieszkańcom Jedlicza, że każdy może zrobić coś dla ochrony klimatu. Uczniowie wykonali kolorowe transparenty z hasłami ekologicznymi i zredagowali ulotki, które były rozdawane przechodniom podczas przemarszu ulicami naszej miejscowości. Barwny pochód wzbudzał spore zainteresowanie Jedliczan.

altaltalt

Wzrost świadomości i wiedzy ekologicznej oraz wykreowanie właściwych postaw wobec ochrony lasów, wody i powietrza. Uświadomienie najmłodszym iż wszyscy jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody a segregując śmieci gwarantujemy sobie zdrowsze i lepsze życie. Podczas przemarszu skandowane głośno hasła ekologiczne zwróciły uwagę na problemy spalania śmieci w piecach domowych, oszczędzania wody i energii elektrycznej, właściwego zagospodarowania olejów przepracowanych i ochrony obszarów zielonych.


 

Obecni w EMAS

EMAS\ Certyfikat Deklaracja Srodowiskowa


 

Adres:

KONSORCJUM OLEJÓW PRZEPRACOWANYCH - ORGANIZACJA ODZYSKU OPAKOWAŃ I OLEJÓW S.A.

ul. Trzecieskiego 14
38-460 Jedlicze
tel:  (24) 20 10 682
       (24) 20 10 683

e-mail: konsorcjum.jedlicze@orlen.pl

Informacje dodatkowe:

Zapraszamy do współpracy.
Pon. - Piąt.  w godzinach: 7.00 - 15.00

Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000059362
REGON: 371029507
NIP: 684-22-76-912
BDO: 000006546

Wysokość kapitału zakładowego - 2 500 000 zł (wpłacony w całości)

Lokalizacja: