Piknik Ekologiczny „EKO-Raban”


19 września 2014 roku na płycie jasielskiego rynku, odbył się II Powiatowy Piknik Ekologiczny „EKO-Raban”, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Jaśle i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz przy współpracy z Konsorcjum Olejów Przepracowanych – Organizacja Odzysku S.A.

Podczas trwania pikniku prowadzono akcję "EKO-Raban w Powiecie" - zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii oraz przeterminowanych leków, które można było wymienić na sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.

W programie nie zabrakło konkursów ekologicznych z nagrodami, pokazu mody ekologicznej i filmów ekologicznych. Sporą atrakcją dla najmłodszych było malowanie twarzy i happening „Żywe rzeźby”, z którymi można było się sfotografować.

alt         alt       alt        alt

Impreza miała również swoje akcenty artystyczne. Na specjalnie przygotowanej na jej okoliczność scenie swoje uzdolnienia wokalne i instrumentalne zademonstrowały m.in. dziewczęta z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli ponadto występy jasielskich przedszkolaków oraz pokazy teatralne w wykonaniu dobrze znanego już w naszym mieście Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”. Tym razem zaserwował on jaślanom spektakl „Serce Don Juana”. Ponadto kilku jego członków przez cały czas trwania pikniku pełniło rolę żywych rzeźb, z którymi każdy zainteresowany mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Podczas trwania pikniku regionalni twórcy prezentowali produkty ekologiczne i wyroby rękodzieła artystycznego. Piknik odbył się w pięknej słoneczno-jesiennej aurze co przełożyło się na spore zainteresowanie mieszkańców Jasła i okolic w liczbie ok. 700 uczestników pikniku.

 

Obecni w EMAS

EMAS\ Certyfikat Deklaracja Srodowiskowa


 

Adres:

KONSORCJUM OLEJÓW PRZEPRACOWANYCH - ORGANIZACJA ODZYSKU OPAKOWAŃ I OLEJÓW S.A.

ul. Trzecieskiego 14
38-460 Jedlicze
tel:  (24) 20 10 682
       (24) 20 10 683

e-mail: konsorcjum.jedlicze@orlen.pl

Informacje dodatkowe:

Zapraszamy do współpracy.
Pon. - Piąt.  w godzinach: 7.00 - 15.00

Sąd Rejonowy w Rzeszowie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS: 0000059362
REGON: 371029507
NIP: 684-22-76-912
BDO: 000006546

Wysokość kapitału zakładowego - 2 500 000 zł (wpłacony w całości)

Lokalizacja: